Sport i porady fitness

Codzienne, krótkie ćwiczenia dla zapracowanych

Znalezienie czasu na ćwiczenia, gdy jesteśmy naprawdę bardzo zajęci, czasami może wydawać się niemożliwe. Jeśli spędzamy połowę dnia w pracy, osiem godzin przeznaczamy na sen, godzinę lub dwie na przyrządzanie i spożywanie posiłków, pozostały czas najprawdopodobniej chcemy wykorzystać na odpoczynek i relaks. Pamiętajmy jednak o znanym powiedzeniu „Dla chcącego, nic trudnego”. Istnieją ćwiczenia, które możemy dostosować do nawet najbardziej napiętego harmonogramu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wszystkich, krótkich chwil przestoju w ciągu dnia. Możemy je zrobić w łóżku, gdy budzimy się rano, przy biurku w pracy podczas przeglądania Facebooka oraz wieczorem, gdy oglądamy swój ulubiony serial.

Ćwiczeniowa rutyna, zanim wstaniemy z łóżka

To nie żart! Wiele ćwiczeń możemy wykonać rano, po przebudzeniu się, bez konieczności opuszczania łóżka. Delikatne rozciąganie obudzi nasze mięśnie. Następnie wykonajmy kilka ruchów siłowych, w np. pompki czy brzuszki, które sprawią, że poczujemy się naładowani energią i będziemy gotowi do działania. Być może warto nastawić budzik kilkanaście minut wcześniej.

Rozciąganie się przy biurku

Praca przy biurku nie jest łatwa dla naszego kręgosłupa. Przez długi czas nasze ciało musi pozostawać w tej samej pozycji. Przynieśmy mu nieco ulgi. Splećmy dłonie i wyciągnijmy je jak najdalej przed siebie. Pokręćmy głową w jednym i drugim kierunku, aby przeciwdziałać sztywnieniu karku. Odsuńmy się na krześle od biurka i zacznijmy podnosić nasze nogi aż do całkowitego wyprostu.

20 minutowy trening podczas oglądania serialu lub meczu

Na siłowni mamy wiele sprzętów, które ułatwiają nam wykonywanie ćwiczeń. W domu możemy posłużyć się np. krzesłem. Stańmy przed nim, ugnijmy nogi w kolanach, aby obniżyć się do przysiadu, utrzymując ciężar na piętach. Nasza pupa powinna dostać do krzesła, ale nie siadajmy całkowicie. Wybijmy się na piętach i wstańmy. Kontynuuj ćwiczenie przez 1 minutę, starając się wykonać jak najwięcej powtórzeń.

Następnie stańmy przed krzesłem, opierając na nim stabilnie swoje ręce. Wyprostujmy nogi i wyciągnijmy je mocno do tyłu stając na palcach. Teraz w szybkim tempie wykonujmy na przemian zgięcia nóg podciągając je, jak najbliżej krzesła. To tylko przykłady ćwiczeń, które spokojnie możemy wykonać w domu. Są proste, nie pochłaniają naszej uwagi. Nawet nie zauważymy, jak szybko minie nam czas treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *