Zdrowe odżywianie

Jak łagodzić objawy oczyszczania organizmu

Oczyszczanie organizmu – czyli pozbywanie się z niego wszelkich toksyn to sposób na poprawę kondycji naszego organizmu, naszego zdrowia a nawet wyglądu. Terapia oczyszczająca powinna być jednak odpowiednio dostosowana do potrzeb konkretnej jednostki. Na czym ona polega? Ogólnymi założeniami terapii oczyszczającej jest między innymi wyeliminowanie z naszej diety na pewien czas pokarmów, które zakwaszają organizm, natomiast zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców, co odciąży nasze organy wewnętrzne i pozwoli im na właściwe oczyszczenie.

Część osób przechodzących taką terapię, tym bardziej jeżeli stosują ją po raz pierwszy może odczuwać pewien dyskomfort związany z odstawieniem niektórych pokarmów takich jak kawa, herbata, mięso itd. Mogą pojawić się wtedy takie objawy jak bóle głowy, osłabienie, dokuczliwy głód, ból żołądka. Jak złagodzić ewentualne objawy?

Przede wszystkim dużo pij. Nawadniaj organizm wypijając średnio 2,5 l wody dziennie. Woda jest dobrym rozpuszczalnikiem dzięki czemu wspomaga proces oczyszczania organizmu, oraz łagodzi objawy takie jak ból głowy czy też problemy żołądkowe.

Kolejną poradą jest umiarkowana aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu – poprzez pot wydzielany przez nasze ciało również oczyszczamy organizm, poza tym dotlenimy się, zredukujemy bóle głowy, a dzięki ruchowi wytworzymy w naszym organizmie endorfiny, które pomogą nam wytrzymać podczas terapii.

Idź do sauny, albo zrób sobie długą relaksacyjną kąpiel. Skóra jest jednym z organów w naszym ciele uczestniczących w procesie oczyszczania. Wysoka temperatura wspomaga szybsze oczyszczanie organizmu poprzez udrożnienie kanałów potowych, pamiętaj tylko by po kąpieli nie smarować ciała żadnymi balsamami czy też kremami, nasza skóra nadal się oczyszcza.

Jedną z dolegliwości, które mogą nas spotkać podczas terapii oczyszczającej są bóle brzucha, czy też biegunki. Może to oznaczać, że nasz organizm nie przywykł jeszcze do tak dużej ilości surowych warzyw i owoców. Warto wtedy zamienić część warzyw surowych na gotowane, lub na soki warzywne albo warzywno owocowe. Dzięki temu nasz żołądek powinien szybko wrócić do normy.

Na koniec pamiętaj o zdrowym i spokojnym śnie. Sen jest bardzo ważnym elementem oczyszczania organizmu, jest to czas kiedy nasz organizm, oraz nasz umysł się regenerują. Na sen warto przeznaczyć minimum 7-8 godzin, oraz pamiętać o tym aby kłaść się do łóżka jeszcze przed północą. Taki sen bowiem jest dla nas najzdrowszy.

Pamiętaj terapii oczyszczającej nie powinno się stosować zbyt często. Natomiast jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *